Görevimiz

Harika Kitaplar Yayınlamak

Kimiz Biz?

Tarihçemiz

Okuduğunuz eser sizi fikren yükseltir, içinizi iyi ve mert duygularla doldurursa, onun hakkında karar vermek için bu duygu yeterlidir.

                                                                                                                                        Alexander Pope

Perseus yayınevi olarak; okuduğunuz kitapların sizlere değer katmasını düşleyerek başladık bu yolculuğa. Bazı kitaplar vardır ki bizleri düşünce olarak etkileyerek; iyi ve güzellikten yana olmamıza katkı sağlar. Bizler, işte böylesi kitapların peşinden koşuyoruz. Yayıncı, özellikle kitap yayıncısı olmak şu son yüzyıl içerisinde oldukça zorlaştığının farkındayız. Farklı ülkelerin, farklı düşüncelere sahip eserlerinden etkilenerek, sizin de etkileneceğinizi düşündüğümüz kitaplar hazırlıyoruz. Kültürler arası kitap alışverişinin giderek azaldığı toplumumuzda, farklı türde kitapları yayınlamaktan gurur duyuyoruz. Bizler Perseus ailesi olarak 2002 yılından beridir başladığımız matbaa ve yayınevi serüvenimize devam ediyoruz. Kitap sever dostların ne aradığını, nasıl bir kitap istediğini, bizler çok iyi biliyoruz. Yurt içi ve yurt dışı kitabevlerinden edindiğimiz tecrübeler ve bu tecrübeler sayesinde uluslararası yayınevleriyle yapmış olduğumuz ortaklıklar vasıtasıyla sizlere; özgün, bilgili ve keyifli kitaplar hazırlıyoruz.

Markalarımız

Theseus
Dünyanın en iyi kitaplarını sizler için yayınlıyoruz.
Elpis
Türkiye'nin en özgün eserlerini sizin için yayınlıyoruz.

Misyon ve Vizyonlarımız

Zenginlik
İşimizi Seviyoruz.

Çeşitliliğe değer veren, yeni yazarların yeteneklerini besleyen, başarıları ödüllendiren ve sorumluluklarını yerine getiren saygın bir yayıncı olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Öncülük
Saygı duyulan bir iş yapıyoruz.

Yaptığımız her işte insan odaklı olmak ve popüler kültürde değişime öncülük etmek istiyoruz.

Sevgi
Kitap sevgisini aşılıyoruz.

Okuma alışkanlığının gelişmiş ülkelere oranla çok düşük olduğu Türkiye’de kitap sevgisini ve kitaba ilgiyi arttırmak istiyoruz.

Bilgi
Fikir ve bilgiye önem veriyoruz.

Fikir ve bilginin dolaşımını yaygınlaştırmak istiyoruz.

Yayınevi Stratejimiz

Yayıncılık sektöründe; uzman bir kadro ile yapılacakların sınırı yoktur. Biz kendi ekibimizi kurarken sektöre değer vermiş çalışma arkadaşlarımız ile beraber hareket ediyoruz, Kendini yayıncılık ile bağdaştırmış çalışma arkadaşlarımız ile güçlü olduğumuzun farkındayız.

Kusursuza yakın bir editörlük hizmeti.
Geniş satış ağı.
Dünyanın en iyi tasarımcıları ile çalışmak.
Türkiye'nin en iyi çevirmenleri ile çalışmak.

Değer katan kitaplar.

Biz bir kitabı yayınlamadan önce, o kitabın bize ne kattığına bakarız. Önemli olanın kitapların bize ne verdiğidir. Önemli her kitap okuyucusuna bir şeyler katar.

Çeviri zenginliği

Başka bir dilde yazılmış kitabın çevirisindeki önemi biliyoruz. Çeviri; size farklı bir bakış açısı sunduğu gibi, her dilin kendine has özelliklerini de yansıtması çok önemlidir.

Yayınevi kitap başvurusu

Bu topraklarda, yazım ve edebi değeri olan bir çok kitap maalesef yayıncıya ulaşmadan heba olup gidiyor. Yayınevlerinin yayın politikaları gereği yayınlanmamış veya yayın programına alınmamış çok değerli eserler olduğunun farkındayız.