Yazar Biyografisi

Yazar Resmi

Sema Dalkılınç

Bu dünyayı deneyimlemeye, bilinmeyeni eşelemeye, düşünmeye, düşündürmeye, bildiklerini söylemeye gelmiş bir ruh sema. Bunun en güzel ve kolay yolu yazmaktı benim için. Bende öyle yaptım.

Çoğu kişinin yapmak zorunda olduğu gibi okula başladığımız ilk andan itibaren iyi bir meslek, iyi bir iş rahat bir hayat için yıllarımı harcayıp, çalışıp öğrenirken hayatı, tamam artık benden bu kadar dediğim noktaya geldim.  Bazen kendi adıma bazen arkadaşlar adına yazılar yazarak oyalanmıştım. Yazmak her zaman vardı hayatım da bir şekilde. Bu sözlerimden konuşarak kendimi ifade edemediğim zannedilmesin. 22 yıl boyunca konuşup tanıtım yaparak çalıştığım İlaç firması Tıbbi mümessillik mesleği boyunca ekmeğimi de konuşmaktan kazandım.

İnsanı, doğum yeri, doğum yılı, yaşı, çalıştığı meslek anlatmaz. Bunlar yalnızca etiketlerimizdir. Bu nedenle şurada doğdum, yaşım bu, mesleğim, başarılarım diplomalarım sertifikalarım şudur demeyeceğim. Bunları iş başvurularımda kullandım. Bir zaman sonra bunların sadece hayatımızı kazanmak yani geçinmek için olduğunu, iş yaşamı sona erip emekli olununca söylendiği üzere oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya atılıyormuş anlıyor insan. Hep derim, Ferrarisini satan Bilge kadar olmasa da ki bunu yapabilmeyi çok isterdim, Yıllarca sahip olmak için çalışarak borçlarını ödediğim eşyalarımı dağıtıp, evimi satıp daha sakin daha sade bir yaşamı seçtim. O zaman bunların meğer ne kadar gereksiz olduğunu daha iyi kavradım. Bir gün hepimiz bu aydınlanmayı yaşayacağız. Ben biraz erken yaşadım sanki ama zaman dediğimiz nedir ki. İnsanoğlunun en büyük bilinmezi.

Çok okudum, çok düşündüm. Renkli bir dünyada yaşamak istediğim için, bu dünya ya bi katkı da benden gelsin diyerek bu kez sayfalarca uzun uzun yazmaya başladım.  Yazılmayan bir şey olduğunu sanmıyorum. Şu gök kubbenin altında söylenmemiş hatta düşünülmemiş şey yoktur derler. Kim bilir belki de vardır. Araştırmak, Okumak ve çok okumak lazım bunun için. Her insan kendinden yazar bence. Yazdıklarına bakıp bir insanı tanımak mümkündür.

 

Ben sadece yazan biri olarak okunmaya talibim. Düşünce ufkunuzda bir nokta olmaya talibim. Yeni bakış yeni ifade olmaya talibim.

Kitap okuyalım... Sevgi sizinle olsun.

Sema Dalkılınç

 

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.