Yazar Biyografisi

Yazar Resmi

Alparslan Yılmaz

Alparslan Yılmaz, 1994 yılında, İstanbul’da doğdu. Babasının polis olması nedeniyle, doğu görevi için gittiği Bitlis’te beş yıl kaldı. Daha sonra İstanbul’a dönüp, ilkokulu orada tamamladı. Babası emekli olduktan sonra memleketi olan Kayseri’ye taşındılar ve burada sağlık meslek lisesine başladı. Liseyi bitirdikten sonra devletin memurluk sınavını kazanarak on sekiz yaşında Antalya 112’de, acil tıp teknisyeni olarak çalışmaya başladı. Hala burada ikamet etmektedir.
Kitap okumayı her zaman çok sevdiğinden dolayı, on sekiz yıllık bu kısa ömründe 100’ün üzerinde kitap okudu. Kitaplardan arta kalan zamanda, Türkiye’nin film ve dizi kültüründen kopup, özellikle yabancı platformlardaki dizileri dikkatle izleyip, ileride yazacağı hikayeler için fikir sahibi oldu. Aynı zamanda, birkaç senedir spor alanında da çalışmalarda bulundu. Bunun en büyük kanıtı, Akdeniz Üniversitesinin, korumalı futbol takımı olan, Heroes’ta forma giymesidir.
Her insan gibi o da bu dönemde müzikle arasına paravan koymadı. Özellikle spor yaparken ve kitap okurken, kulağından eksik olmaya kulaklığında çalan şarkılar, hayatına bir anlamda yön verdi. Kafasında şekillenen senaryolar yerine oturunca, düşündüklerini ve hayal ettiklerini, bir projede buluşturmaya karar verdi. İlk başlarda bunları kağıda dökerken çok zorlandı. Defalarca deneyip bırakmak zorunda kaldı, ama sonunda bu haklı mücadelesinde galip gelip, kendi kitabını yazmaya başladı. Şimdi, siz değerli yayınevlerinin karşısına bu çok güvendiği, ‘’İçeriden Biri’’ adlı eseriyle çıkmaya hazırlanıyor.